O čem je FIRST LEGO League Discover 2023/24

Úroveň Discover nezahrnuje programování, ale učí děti týmové spolupráci, hraní si samostatně i ve skupině, počítání, základní barvy, motoriku a piluje jejich schopnost vysvětlovat a naslouchat.

V sezoně 23/24 nás čeká téma MASTERPIECE, takže se vše bude točit kolem umění, ať už jde o filmové, divadelní, pěvecké nebo dokonce i umění ve spolupráci s moderními technologiemi. Zahájení sezony bylo 01.08.2023, kdy se zveřejnilo přesnější zadání a materiály určené pro registrované učitele a vedoucí kroužků. Sezona u FLL Discover trvá celý rok, takže je možné se zaregistrovat až v průběhu školního roku a zajistit si tak další aktivitu pro zvídavé děti. Obsahem setu pro FLL Discover je tematický model, set 2x6 kostek Duplo pro děti (koncept Six Bricks https://www.firstlegoleague.org/discovermore, který i se šesti kostkami pro každé dítě umožňuje zabavit a vzdělávat děti několik hodin viz. přiložené PDF), dále elektronického průvodce jednotlivými setkáními v sezóně pro učitele v ČJ, elektronickou verzi zápisníku pro děti (určeno k tisku) a herní podložku doplňující tematický model. Na konci sezony obdrží každé dítě diplom a medaili za účast.

Cena za jeden herní set, vč. materiálů pro kouče / učitele činí 1000 Kč. Registrační formulář naleznete na: https://www.flldiscover.cz/registrace. Pro více informací:

S podporou

Česká liga robotiky

e-mail

Organizační tým

Miroslav Pecina - koordinátor FLL pro ČR

Irena Friedrichová - organizátor turnaje v Praze

Renata Kubešová - organizátor turnajů v Olomouci

Petr Brhel - organizátor turnaje v Karlových Varech

Natálie Lazúrová - organizátor turnajů v Brně

Libor Bezděk - předseda SP DDM v ČR